Правила профілактики ГРВІ

ЯК ВИСТОЯТИ У «СЕЗОН ЗАСТУД»

АБО ПРАВИЛА ПРОФІЛАКТИКИ ГРВІ

•    Менше людей – менше вірусів. Тож уникайте людних місць.
  •   Побачили (почули) людину з ознаками ГРВІ (кашель, чхання, нежить, закладений ніс) – дотримуйтеся максимальної дистанції. Адже що ближча відстань до хворої людини, то вища ймовірність заразитися від неї вірусом.
  •  Імовірність зараження вірусом особливо велика в місцях, де багато дітей, і там, де багато хворих, - особливо слід бути обережним під час відвідування дитячих поліклінік.
  • Руки хворої людини – джерело інфекції, тож зменшіть кількість рукостискань. Використовуйте рукавиці, коли змушені триматися за поручні в громадському транспорті чи відкривати двері в громадських місцях.
  • Мийте руки. Немає можливості – використовуйте вологі серветки гігієнічні і дезінфекційні серветки.
  • Вірусні часточки протягом тривалого часу залишаються активними в запиленому, сухому, теплому і застоєному повітрі, та майже миттєво гинуть у чистому, прохолодному, зволоженому повітрі. Тож не перегрівайте повітря, а зволожуйте його! Провітрюйте ті приміщення, у яких найчастіше перебуваєте.
  • Оптимальні параметри повітря для житлових приміщень: температура - +16…+22оС,  відносна вологість – 40-70%. Створіть комфортне середовище у межах цих норм. Холодно? Одягніться.
  • Зволожуйте слизові оболонки  дихальних шляхів. Застосовуйте для введення у носові ходи краплі й аерозолі на основі сольових розчинів (що більше людей довкола, то частіше). Полощіть рот. Простий сольовий розчин для цього можна приготувати самостійно: 1 чайна ложка солі на літр кип’яченої води.

Запам’ятайе:

• Маска не врятує здорову людину від зараження – її одягає хвора людина, аби таким чином трохи зменшить ймовірність заразити когось;
  • Лікарських препаратів,які зменшують імовірність зараження ГРВІ, не існує;
  • Імовірність зараження ГРВІ зменшують раціональне харчування, активний спосіб життя, повноцінний сон, усмішка й гарний настрій.

Застуда, ГРВІ, грип:

Симптоми

Застуда

ГРВІ

Грип

Погіршення самопочуття

Поступове

Швидке

Раптове

Температура тіла

>37.5оС

<38оС