Пам'ятка дорослим

Діти та суспільні колізії

Ця  пам’ятка допоможе дорослим вберегти психіку дитини від надмірних перевантажень і сформувати імунітет до негативних впливів у періоди загострень соціальних конфліктів.

Радимо дотримуватися її і в повсякденні.

Педагоги і батьки мають бути носіями життєвого оптимізму, гарантами безпеки і благополуччя дитини. Формувати позитивне світосприйняття, необхідне для її позитивного розвитку.

Попри будь – які колізії дорослого життя треба створювати в родині та школі спокійну, «світлу» атмосферу, сповнену позитивних життєствердних настроїв.

Поводьтеся розважливо, помірковано, гасячи власні пристрасті. Не ведіть дискусій, зокрема й політичних, у присутності дітей. Не нав’язуйте їм своїх переконань і не критикуйте погляди їхніх батьків.

Ні в якому разі не можна залучати дітей до небезпечних масових акцій.

Тривожну для дітей інформацію слід дозувати, пом'якшувати, заспокоюючи і підбадьорюючи їх, запевняючи, що з будь – якої ситуації є вихід.

Про події, що схвилювали дитину, говоріть миролюбно і мудро, аналізуйте і пояснюйте їх об’єктивно, засуджуючи прояви агресії та вандалізму як такі, незалежно від ваших політичних симпатій.

Обговорюючи ситуацію, переключайте увагу дітей з негативних фактів на позитивні. Прикладом може бути величезна людська самовідданість, взаємодопомога і громадська активність, проявлені в останніх подіях.

Малюйте дитині світ не чорно–білим (поганий - добрий), а різнобарвним, розкриваючи філософію життя. Вчіть розглядати кожне явище в природі та суспільстві з різних боків та точок зору.

Не забороняйте дітям відтворювати враження в іграх, що допомагають зняти стрес, а спрямуйте ці ігри у мирне русло.

Щоб послабити психічне напруження дітей у складні періоди якнайчастіше залучайте їх до цікавих спільних справ, гуртків.

Виховуйте повагу, толерантність і терплячість до інших, незалежно від симпатій. Учіть засуджувати не людину, а недобрий вчинок, роблячи це без агресії.

Гуртуйте колектив, формуйте дружні взаємини, запобігайте конфліктам.

Мудрості вам, любові, злагоди!

Ваш IP: 54.196.42.8
Дата: 2018-08-19 04:34:53